úvod
denník
fotogaléria
linky
29. august: Ref. Carrozzu - visutý most La Spasimata - Lac de Muvrella - vrchol Muvrella - vyhorená Ref. Altore - Cirque da Solitude - Ref. Thigjettu
Skalolezecká dvojetapa

nastúpaných: 1900 m
naklesaných: 1700 m
max.výška: 2100 m.n.m
teploty: min. 12 °C, max. 24 °C.
hrubý čas pochodu: 11-12 hod.

Vstávame o siedmej, pomaly balíme a raňajkujeme. Zbehneme na chatu Carozzu, kde doplníme vodu. Dnešná etapa je písaná na 5,5 hodiny, tak sa rozhodujeme, že to spojíme s ďalšou, ktorá má mať 7 hodín. V sedle nad Haut Asco sa rozhodujeme nezísť dole do lyžiarskeho strediska, ale prejdeme starou variantou GR20 po hrebeni, kade sa už nechodí, ale je tam ešte stará značka, ako zisťujeme po ceste. Nastupujeme do najťažšej časti celého prechodu, ktorý je istený reťazami a rebríkom. Každý z nás má toho už plný chrup a tak sme radi, keď vystupujeme do posledného sedla a čaká nás už len jednoduchý zostup na chatu o 700 m nižšie. Tam prichádzame o ôsmej a rýchlo staviame stany a varíme. Chatár pýta 4 EUR za osobu, v cene je sprcha (ľadová), WC a plynový varič. Noc je divoká, leje a fúka silný vietor. Ráno je v stanoch mokro a Janík musel v tom nečase opravovať nalomenú tyčku, čo komentoval celou plejádou vulgarizmov.
Voda: na začiatku a potom až vo vyschnutom potoku pod Refuge Altore nad Ascom (asi 100 m od chodníka, kvapkajúc z machu). Tesne pod sedlom Cirque ešte jedno pliesko s potôčikom. Potom až na Tighjettu.
(Miňo)
« predch.deň ďalší deň »