úvod
denník
fotogaléria
linky
28. august: Ref. Ortu di u Piobu - Bocca a Muvrella - Ref. Carrozzu
Preliezací deň

nastúpaných: 710 m
naklesaných: 921 m
max.výška: 2036 m.n.m
teploty: min. 9 °C, max. 28 °C. Poobede chladný vetrík.
hrubý čas pochodu: 6:50 hod.

Kým som spal, obehli nás traja turisti. Miňo to vie lepšie: stretli ho, s igelitkou, zostupujúceho z divočiny na chodník. „divne kukali“. Až po chvíli prehodil, že bol pre vodu.
(Janík)

Hneď za hrebeňom bivak, 40 minút od chaty, + potok a prameň. Táto etapa bola hore - dole, plus lezecké pasáže 2 úseky , tak do 3-ky. Vtip od Šeďa: "Dva litre čohóó?". Bivak Tri brezy, asi 20 min nad chatou. Konečne sme sa po 3 dňoch okúpali. Kaskády, tôňky. (Momo)

Zostup zo sedla sťažený Momovým hurónskym smiechom (1/2h). Sám musel zastávať, aby sa mu lepšie predkláňalo. A aj tak dosť strmý, úzkymi serpentínkami. Ešte 1 prameň s trubkou v prvej polovici výstupu a potom už celou cestou len mierne navlhnutá zem a kvapky (2-3x) (Janík)

Večer: dovarili sme a čakáme, či si nás prídu vyzdvihnúť z chaty Carozzy (čiže Karosy-Ikaru). Táboríme 5 metrov od chodníku, schovaný medzi kamennými múrikmi na peknej rovnej a mäkkej podlahe. Tlačia sa na nás zo SZ mraky, vyzerajú dosť zamračene. Naobliekaní sme až po uši a čakáme na zotmenie, aby sme postavili stany. (Marta)

Našťastie sa kontrola z chaty nekoná a tak sa ukladáme na zaslúžený odpočinok. V noci nás otravujú dažďové prehánky a nárazový vietor. (Miňo)
« predch.deň ďalší deň »