úvod
denník
fotogaléria
linky
7. september: Pinarellu
Plážový oddych

nastúpaných: 0 mm
naklesaných: 0 mm
max.výška: 0-5 m.n.m
teploty: 29-30 °C
hrubý čas pochodu: 15 minút do obchodu a späť

Zobúdzame sa do krásneho voňavého rána (ironik Momo, vedľa nás sú ocikané kríčky) za šumu mora (to je pravda). Presúvame sa na pláž (4 metre), kde raňajkujeme a Janík opravuje foťák.
Martuška obehá kempy, kde je to najlacnejšie. Začína hriať slnko a prvá do mora vchádza Martuška, za ňou sa osmeľujeme všetci. More je fantasticky teplé. Šeďo nevydrží nečinnosť, v kuse odbehuje a chodí obzerať dôchodkyne z F a I, ktoré sú všetky hore bez. Vždy príde zaslintaný a s veľkým úsmevom. Okolo druhej máme dosť, odchádzame do kempu, kde spáchame hygienu, hlavne sa oholíme (jednou žiletkou) a operieme veci. (Momo)

Nastala chvíľa, na ktorú som sa tešila už týždeň: ležíme v tieni stromov v kempe, sme voňaví, najedení, a nemusíme nikam ísť. Len ak sa nám bude chcieť - a nám sa chce: ísť si kúpiť ďalšie víno, bagety, tuniaky, čipsy, broskyne, a podobné maškrty čo nám 12 dní chýbali. Popíjame a zajedáme, na šutroch pri pláži, s výhľadom na celý záliv Pinarellu a maják. Slnko zapadá, ľudia joggujú... krásny večer. Tretiu fľašku sme už nedali, lebo mali zavreté. (Martuška)

« predch.deň ďalší deň »