úvod
denník
fotogaléria
linky
4. september: Prati - Punta Capitellu - sedlo Laparu - Ref. Usciolu
Horúcim dňom v ústrety nekompromisným guardienom

nastúpaných: 1175 mm
naklesaných: 968 mm
max.výška: 1993 m.n.m
teploty: min. 13°C, max. 28°C.
hrubý čas pochodu: 8 hod. (neplánovaný koniec)

Pekná, tichá, teplá noc na Pig Peaku pod borovicami. Prasiatka nás prišli skontrolovať až ráno. Najprv sme ich pofotili a potom ich Momo v duchu motta VKZ ponaháňal po lese. Prasce v strachu o svoj život rozumne zdrhli. (Janík)
Začali sme s výšľapom 200 v.m. nahor na chatu Prati. Tam sme doplnili vodu a pokračovali sme ďalej. Dorazili sme na vrch Punta di Capitellu a čo nás tam čakalo? Obrovské množstvo sračiek z oviec. Ani sme nezastavili a pálili sme ďalej. Celý deň bol strašný úpek, takže nás aj pekne opálilo. Dorazili sme na sedlo Laparu, kde sme dali obed. Čakal nás výšľap až 400 v.m. na Punta Mozza a po hrebeni ďalej na chatu Usciolu. Odtiaľto sme chceli ešte prejsť na pláne k legálnemu bivaku pod Inčučunou, ale na Usciole nás prekvapil guardien - niekto nás natrel že bivakujeme a správca nás rozhodnou francúžstinou ohúril natoľko, že sme vlastne boli radi že tu ostaneme. Takže platíme 4 éčka za každého a vegetíme si v prepychu civilizácie a smrádku z latrín. Je nám hlavne ľúto že si nenadídeme pred zajtrajšou dlhou etapou do Bavelly. Sprchujeme sa v studenej vode, perieme, varíme, pijeme vínko od správcu (fľaška 6E) a debatíme so zájazdom Čechov, ktorí sú suportovaní autobusom a robia si dvoj-trojdňové úseky GR20. Posledný bivak už plánujeme urobiť legálne na Bavelle.
Voda: iba na chatách a v sedle pri vysielači Lapare, kde urobili malú Gite d Etape, asi nejakú načierno, lebo o nej nie sú info v sprievodcoch.
(miňo)
« predch.deň ďalší deň »